Sztuki walki są atletyczną ekspresją dynamizmu ludzkiego ciała, co więcej, są ekspresją duszy

Lǐ Xiăolóng 李小龍 (Bruce Lee)

Historia

Założycielem szkoły jest Michał Borawski, były reprezentant i trener polskiej kadry narodowej Kung Fu/Wushu, wielokrotny złoty medalista polskich i międzynarodowych zawodów. Kung Fu/Wushu zajmuje się już od 1989 roku. Codzienne wielogodzinne treningi, narzucenie sobie surowego trybu życia podporządkowanego ćwiczeniem, sprawiły długa drogę w doskonaleniu i zgłębianiu technik. Zawsze marzył o treningu w Chinach z najlepszymi instruktorami i zawodnikami. Historia spełnienia tego marzenia to historia tej szkoły.
"Moim pierwszym chińskim nauczycielem był Zhang Feng Jun, pochodzący z Pekinu Mistrz, szkolący zawodników w Chinach. Ukończył uniwersytet w Pekinie (Beijing tiyu daxue) o specjalizacji Kung Fu/Wushu. Po raz pierwszy zastąpiłem go w roli instruktora w 1994 r., prowadząc zajęcia sportowe i tradycyjne. Od tego czasu minęło wiele lat. Poświęciłem je na doskonalenie własnych umiejętności i naukę prowadzenia zajęć, w tym szkolenia zawodników. W 2000 roku spełniło się moje największe marzenie – wyjechałem do Chin uczyć się od człowieka, który nawet tam, w kolebce Kung Fu/ Wushu, jest jednym z największych autorytetów. To Zhao Chang Jun, Mistrz, do którego w pociągu podchodzili zwykli Chińczycy, prosząc o autograf. Człowiek który budował fundamenty nowoczesnego Kung Fu/Wushu, który jako zawodnik przez wiele lat był najlepszy w Chinach. Pięć lat później, już w Polsce, po dużym doświadczeniu prowadzenia treningów, podjąłem decyzję o założeniu własnej szkoły. Mój dotychczasowy mistrz Zang Feng Jun, życząc mi sukcesu, zaproponował symboliczną nazwę kojarzącą się w Chinach z powodzeniem i dobrobytem – "Jin Shi – Złoty Lew". Moim głównym celem jest wyszkolenie grupy uczniów, mogących nawiązać rywalizację z najlepszymi. Chciałbym, aby poznali najlepszych zawodników uznanych na świecie, stając z nimi na macie jako godni przeciwnicy. Jednocześnie cieszy mnie każdy uczeń, który traktuje Kung Fu/Wushu wyłącznie rekreacyjnie, ponieważ nie medale, a pasja jest najważniejsza."
Obecnie w szkole trenują uczniowie oraz zawodnicy zdobywający regularnie nagrody na różnorodnych zawodach i spotkaniach.
Podczas zajęć skupiamy się na Kung Fu/Wushu sportowym i tradycyjnym. Złoty Lew, gwarantuje trening nauki systemów sportowych, tradycyjnych, Sanda i Taiji polepszający kondycję psychofizyczną, siłę i kondycję prowadzony pod okiem fachowca.