Precyzję budują kontrolowane ruchy ciała

Lǐ Xiăolóng 李小龍 (Bruce Lee)

Tai Chi

Tai Chi

Tai Chi inaczej Taiji to system opracowany w XI wieku w Chinach. Opiera się na harmonijnych, powolnych ruchach, pozytywnie wpływających na poprawę i utrzymanie zdrowia fizycznego i psychicznego.
Po dłuższym okresie, dzięki zapamiętywaniu technik, polepszy pamięć, koncentrację dodatkowo pobudzając wyobraźnię. Poprawi koordynację ruchową oraz gibkość dzięki ćwiczeniom rozciągającym. Wzmocni nogi i pozytywnie wpłynie na stawy.
Harmonia ruchu i bezruchu, wdechu i wydechu, napięcia i rozluźnienia prowadzi do stanu psychofizycznego relaksu, a w konsekwencji poprawia nastrój, dając zadowolenie w życiu.
Systematyczny trening wpływa na układ oddychania i krążenia, przez co wzmacnia mięsień sercowy i reguluje ciśnienie krwi. Określone ruchy, powodując delikatną pracę mięśni, pobudzają i stymulują punkty akupunkturowe, co wspiera zdrowie i dobre samopoczucie.
Tai Chi oprócz aspektów fizycznych i zdrowotnych jest też drogą poszukiwania piękna i mądrości. Jest to sztuka ruchu, prowadząca do poprawy jakości i estetyki życia. Medytacja w ruchu daje spokój wewnętrzny i umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach życiowych.